1. Ana Sayfa
  2. Hakkımızda

Hakkımızda


Hepimiz hayatımızın bir döneminde öğrenci olduk ve derslerimize yardımcı olacak materyal eksikliği çektik. Bunun için yeri geldi kütüphanelere gittik, yeri geldi evdeki ansiklopedilerden faydalandık. Ancak her şeye rağmen, edindiğimiz bilgiler internetten yaptığımız araştırmaların yerini tutmadı.

Bilmek Gerek Blog, bu ihtiyacı karşılamak amacıyla kuruldu. Güncel, taze ve güvenilir bilgiyi öğrencilere sunmak ve onlardan gelecek geri dönüşler (blog postlarının altındaki yorumlar) ile daha da kullanışlı içerikler hazırlamak. Bu amaçla çıktığımız yolda, sitemize her geçen gün yeni ve zengin içerikler ekliyor, geniş içerik ekibimiz ile birlikte size her konuda ders notları, testler ve değişik çözümler sunmak için çalışıyoruz.

Bilmek Gerek Blog ile, sınavlara hazırlanırken karşılaşacağınız tüm sorunları çözmeniz artık daha kolay olacak. Matematikten coğrafyaya, edebiyattan Türkçe’ye her kategoride farklı ders notları ile sizlerin yanındayız.

AYT, TYT, KPSS, AÖF ve daha birçok sınav türü ve alanında, okul hayatınız boyunca derslerinizi yapmanıza yardımcı olacak ve sınavlara en rahat şekilde hazırlanmanız için içerikler sunacağız.

Kişisel Not

Siteyi hazırlayan ekibin başında olan benim ismim Sinan. Daha önce girdiğim sınavlarda edindiğim deneyimler ve eğitim psikolojisi konusunda yaptığım araştırmalar (kişisel merak sonucu) öğrencilerin ödev yaparken veya bir sınava hazırlanırken en çok ihtiyaç duyduğu bilgileri özet halinde toplamanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum.

Bu yüzden, sırf içerik daha fazla kelime olsun diye hazırlanan ve aslında aynı cümlelerin farklı kelimelerle tekrarından ibaret olan içeriklerle sizi boğmak yerine, ekibimizle birlikte kısa, öz ve iyi puan almanıza yardımcı olacak içerikler hazırlıyoruz, hazırlayacağız.